«

»

jan 22

Ökölvívás – Nemzetek Kupája: 1 arany 2 ezüst egy bronz az EVSI mérlege

A hölgyeké volt a főszerep a szerbiai Zombor városában megrendezett VIII. Nation Cup nemzetközi női ökölvívó tornán. A vajdasági kisvárosban 22 nemzet 179 sportolója lépett szorítóba. A magyar küldöttségben az Egri Városi Sportiskola szakosztálya 4 bunyóssal képviseltette magát. A felnőttek mezőnyében a 64 kg-os Oláh Eszter nagyszerűen versenyzett. Az elődöntőben 4:1-es pontozással elgyőzte az orosz főiskolai világbajnok Ornella Ketyevát. A döntőben a horvát Marija Malenica ellen csatázott és bár Dorkó Péter vezetőedző szerint az egri lány nyert a háromból két menetet a pontozók 5-0-ra a horvát versenyzőt látták jobbnak. Oláh Eszter ezüstérmet szerzett. Az utánpótlás korosztályban a serdülő 50 kg-os Csorba Csenge a döntőben 5-0 arányban diadalmaskodott szerb riválisa felett, ezzel aranyérmet szerzett a magyar csapatnak. Junior 60 kg-ban két serdülő EB bronzérmes lány csapott össze. A szerb Sara Skapics és az egri Varga Viktória. Hatalmas csatában folyamatos ütésváltást követően a hazai versenyző kezét emeltek fel a mérkőzés végén, 4-1-es pontozással. Junior 66 kilogrammban Kovács Petra az elődöntőben kazah riválisától kapott ki és a harmadik helyen végzett

Dorkó Péter vezetőedző az elit kategóriában versenyző Oláh Eszter teljesítményét külön is értékelte: – Az elődöntőben a nap fénypontja volt Oláh és az orosz Ketyeva összecsapása. Ismerkedős első menet után fantasztikus második és harmadik felvonás után 4-1 arányban Eszti diadalmaskodott. A szerbia tornán óriási siker, hogy a magyar versenyzők oroszt, és kazak ellenfelekt vertek. Nem volt ez divat, reméljük új korszak indul. A döntőben sajnos megint a “sportpolitika” áldozatai lettünk. Esélyt nem kaptunk egy reális eredmény kihirdetésére. Két tisztán nyert menet után egyik bírónál sem nyertünk menetet. Eldöntötték. A “főnök” meg körbeszaladt (régi módi, otthonról ismerős), hogy meccs után hol lesz a vacsora. A horvát szövetség elnöke meg átadhatta a versenyzőjének az aranyat. Az egyik horvát versenyző elnézést kért… Meg az edzője is, arra kért bennünket, hogy tekintsük ezt sportnak. Egyszer fent-egyszer lent. Mérleget vonva elmondhatom: a Nemzetek Kupáján rangos mezőnyben az EVSI egy arany, két ezüst és egy bronzérmet szerzett. Gratulálok lányok!

Nations Cup 2019. Zombor (Szerbia) 22 nemzet, 179 versenyző.